Ból zęba? Idź do dentysty!

a kobiety lubią poddawać się zabiegom stomatologii estetycznej. Wszystkie zabiegi stomatologii estetycznej mogą być przeprowadzane w odpowiednio wyposażonych gabinetach dentystycznych. Dlatego jeszcze przed wejściem do jednego z g

Ból zęba? Idź do dentysty!

Zabiegi stomatologii estetycznej

Wiele osób korzysta z zabiegów stomatologii estetycznej. Dotyczy to osób w praktycznie każdym wieku, chociaż trzeba przyznać, że to zwłaszcza kobiety lubią poddawać się zabiegom stomatologii estetycznej. Wszystkie zabiegi stomatologii estetycznej mogą być przeprowadzane w odpowiednio wyposażonych gabinetach dentystycznych. Dlatego jeszcze przed wejściem do jednego z gabinetów dentystycznych będzie można dowiedzieć się, czy uda się w nim skorzystać z zabiegu stomatologii estetycznej. Natomiast dentysta określi czy przeprowadzenie takiego zabiegu jest zasadne. Trzeba bowiem pamiętać, że zbyt częste wykonywanie na przykład czyszczenia i wybielania zębów może im bardzo zaszkodzić. Wobec tego warto z rozwagą podchodzić do przeprowadzania kolejnych zabiegów kosmetycznych w krótkim czasie.


Podstawową metodą leczenia jest tu leczenie

Endodoncja ? dział stomatologii zachowawczej zajmujący się rozpoznawaniem i leczeniem chorób miazgi zęba oraz rozpoznawaniem i leczeniem chorób tkanek okołowierzchołkowych. Podstawową metodą leczenia jest tu leczenie kanałowe. Wykonuje się je za pomocą bardzo cienkich (od 0,06 do 0,40 mm) narzędzi piłująco-penetrujących. W nowoczesnej endodoncji do kontroli leczenia wykorzystuje się mikroskopy operacyjne oraz endometry. Mikroskopy endodontyczne umożliwiają operatorowi wgląd do wnętrza komory zęba i kanałów, endometry zaś to elektroniczne urządzenia dające możliwość dokładnego pomiaru głębokości kanału zębowego. Następnie kanały wypełniane są za pomocą gutaperki oraz uszczelniaczy. Równolegle w leczeniu z mikroskopem i endometrem stosowana jest diagnostyka rentgenowska.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Endodoncja


Protetyka stomatologiczna , krótka definicja z Wikipedii

Do uzupełnień protetycznych ruchomych zalicza się m.in. protezy akrylowe, protezy szkieletowe (proteza ruchoma śluzówkowo-ozębnowa), protezy nylonowe, lub acetalowe, a do stałych m.in. korony i mosty (metalowe-lane, licowane porcelaną na podbudowie metalowej oraz pełnoceramiczne).
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Protetyka_stomatologiczna



© 2019 http://akademiaplywania.waw.pl/