Gładka skóra, lśniące włosy. Jakie kosmyki stosować?

ekowej wiedzy i zaczynają adaptować orientalne kosmetyki na swój rynek, dodając olejki jako składniki pomocnicze. Jednak jedynie stosowanie autentycznych olejków przyniesie wymierne rezultaty, ponieważ ich zbyt niskie stężenie

Gładka skóra, lśniące włosy. Jakie kosmyki stosować? olejek ogórkowy

Odżywiona skóra poprzez olejki

Naturalne olejki roślinne od pokoleń wykorzystują kobiety w Maroko. Przez to ich skóra jest zdrowa, nawilżona i odżywiona. Europejczycy korzystają z tej wiekowej wiedzy i zaczynają adaptować orientalne kosmetyki na swój rynek, dodając olejki jako składniki pomocnicze.

Jednak jedynie stosowanie autentycznych olejków przyniesie wymierne rezultaty, ponieważ ich zbyt niskie stężenie w popularnych kosmetykach uniemożliwia olejkom wchłonięcie się. Z tego powodu warto zaopatrzyć się w sprowadzane z Maroko naturalne olejki do pielęgnacji skóry twarzy czy włosów.


Olejki - cytat z Wikipedii

Do połowy XX wieku olejki były uważane przez botaników za produkt odpadowy przemiany materii, niemający wpływu na rozwój roślin. Sytuacja uległa zmianie z chwilą opublikowania pracy Fraenkla (1959), który stwierdził, że metabolity wtórne decydują o żywieniowych zachowaniach owadówpotrzebny przypis. Spostrzeżenie zapoczątkowało intensywny rozwój badań w dziedzinie ekologii, dotyczących koewolucji biochemicznej zwierząt i roślin oraz roli substancji semiochemicznych w kształtowaniu struktury współczesnych ekosystemów.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Olejki


Pod względem składu olejek jest mieszaniną

Olejek eteryczny (łac. oleum aetherium, oleum aethereum) ? ciekła, lotna substancja zapachowa, znajdująca się najczęściej w specjalnych komórkach tkanki wydzielniczej roślin. Takie komórki są charakterystyczne dla roślin olejkodajnych, na przykład gatunków z rodziny sosnowatych, jasnotowatych, mirtowatych, rutowatych i baldaszkowatych. Pod względem składu olejek jest mieszaniną rozmaitych związków chemicznych, jak ketony, aldehydy, alkohole, estry, laktony, terpeny, oraz innych związków organicznych, w tym zawierających azot i siarkę związków o nieprzyjemnym zapachu (aminy, tiole).
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Olejki



© 2019 http://akademiaplywania.waw.pl/