Kiedy opłaca się skorzystać z paneli słonecznych?

ały rok. Pozwalają one na podziwianie piękna przyrody o wszystkich porach roku. Na takim ogrodzie zimowym można montować panele słoneczne, dzięki którym nie trzeba będzie włączać w nim tradycyjnego oświetlenia, a dzięki temu będzi

Kiedy opłaca się skorzystać z paneli słonecznych? panele słoneczne

Budowa ogrodu zimowego przy nowoczesnym domu

Przy nowoczesnym domu bardzo często stawiane są ogrody zimowe. Same ogrody zimowe są obiektami oszklonymi, w których można przebywać przez cały rok. Pozwalają one na podziwianie piękna przyrody o wszystkich porach roku. Na takim ogrodzie zimowym można montować , dzięki którym nie trzeba będzie włączać w nim tradycyjnego oświetlenia, a dzięki temu będzie można nie tylko oszczędzić na zużywanym prądzie, ale też dodać ogrodowi oryginalnego charakteru. Z racji tego, że mieszkańcy domu chcieliby przebywać w ogrodzie zimowym nawet w czasie dużych mrozów, musi być on dobrze ocieplony. W tym celu można w takich ogrodach montować również kolektory słoneczne. Niektórzy wyposażają ogród zimowy również w ogrzewanie podłogowe.


Gospodarowanie dużym zoo

Gospodarowanie dużym zoo polega na sprawowaniu opieki nad przeróżnymi zwierzętami, a także na tworzeniu dla nich jak najlepszych warunków do codziennej egzystencji. Dlatego na terenie zoo stawiane są różne budynki przeznaczone dla zwierząt. Wyznaczane są także dla nich duże powierzchnie spacerowe, zwykle odgrodzone od zwiedzających zoo, gości. Administratorzy zoo starają się także znaleźć nowoczesne rozwiązania dla oświetlania i ocieplania całego zoo. Dlatego stawiają w wybranych miejscach zoo ?drzewa fotowoltaiczne?. Do tego montują na wszystkich budynkach oraz docieplają wodę użytkową przy wykorzystaniu kolektorów słonecznych. Dzięki temu mogą wprowadzać oszczędności, a jednocześnie sprawniej opiekować się zwierzętami.


Warto wiedzieć

Odnawialne źródła energii ? źródła energii, których wykorzystywanie nie wiąże się z długotrwałym ich deficytem, ponieważ ich zasób odnawia się w krótkim czasie. Takimi źródłami są między innymi wiatr, promieniowanie słoneczne, opady, pływy morskie, fale morskie i geotermia. Przeciwieństwem ich są nieodnawialne źródła energii, czyli źródła, których zasoby odtwarzają się bardzo powoli bądź wcale: ropa naftowa, węgiel, gaz ziemny i uran.

Odnawialne źródła energii zaspokajały w 2015 roku 9,6% zapotrzebowania ludzkości na energię według BP1, a według EIA ? 11%2, podczas gdy zgodnie z metodologią REN21, uwzględniającą dodatkowo ok. 9% użycia przez tradycyjne opalanie drewnem i innego typu biomasą, wskaźnik ten wyniósł 19%3. Od początku XXI wieku światowe inwestycje w odnawialne źródła energii rosną w sposób wykładniczy. Jest to spowodowane z jednej strony spadkiem ich cen, a z drugiej strony dopłatami wprowadzanymi przez wiele państw. Inwestycje te są przedmiotem toczącej się debaty. Zwolennicy odnawialnych źródeł energii wskazują na problemy związane ze spalaniem paliw kopalnych, stanowiących źródło ponad 85% energii dla ludzkości: zanieczyszczenie środowiska, globalne ocieplenie i wyczerpywanie się zasobów. Ich przeciwnicy wskazują na wysokie koszty, niestabilność produkowanej energii, dodatkowe koszty ekologiczne i wątpliwy wpływ na zużycie paliw kopalnych.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Odnawialne_%C5%BAr%C3%B3d%C5%82a_energii



© 2019 http://akademiaplywania.waw.pl/